Train Name | Bahauddin Zakria Express |
Train Code | 26DN |
Number of Stations | 29 |
From | Karachi City |
To | Multan Cantt |
Departure Time | 16:00 |
Arrival Time | 08:40 |
Sr | Station Name | Arrival | Departure |
---|---|---|---|
1 | MULTAN CANTT | 16:00 | |
2 | SHUJABAD | 16:32 | 16:34 |
3 | ZARIF SHAHID | 16:47 | 16:49 |
4 | GILAWALA | 17:00 | 17:02 |
5 | LODHRAN JN. | 17:26 | 17:28 |
6 | BAHAWALPUR | 17:47 | 17:52 |
7 | SAMASATA JN. | 18:05 | 18:07 |
8 | MUBARAKPUR | 18:26 | 18:28 |
9 | DERA NAWAB SAHIB | 18:43 | 18:45 |
10 | LIAQUATPUR | 19:15 | 19:17 |
11 | FIROZA | 19:36 | 19:38 |
12 | KHANPUR JN. | 20:00 | 20:05 |
13 | RAHIM YAR KHAN | 20:37 | 20:39 |
14 | SADIKABAD | 20:58 | 21:00 |
15 | GHOTKI | 22:07 | 22:09 |
16 | ROHRI JN. | 23:30 | 23:55 |
17 | MAHRABPUR | 00:50 | 00:52 |
18 | DAUR | 02:04 | 02:06 |
19 | NAWABSHAH JN. | 02:41 | 02:43 |
20 | SHAHDADPUR | 03:30 | 03:32 |
21 | TANDO ADAM | 04:25 | 04:27 |
22 | HYDERABAD JN | 05:05 | 05:15 |
23 | KOTRI JN. | 05:32 | 05:34 |
24 | JHIMPIR | 06:11 | 06:13 |
25 | JUNGSHAHI | 06:38 | 06:40 |
26 | LANDHI JN. | 07:22 | 07:24 |
27 | DRIGH ROAD | 07:44 | 07:46 |
28 | KARACHI CANTT | 08:15 | 08:30 |
29 | KARACHI CITY | 08:40 |